ProfMed, Specjalistyczna Przychodnia Lekarska w Krasnymstawie, posiada kilkanaście poradni specjalistycznych. Do Państwa dyspozycji pozostawiamy kontakt z lekarzami, takimi jak: dermatolog, neurolog, neurochirurg, diabetolog, ortopeda, endokrynolog, laryngolog, urolog i ginekolog (poradnia ginekologiczna w ramach kontraktu z NFZ) i inni. Ten szeroki zakres działań na najwyższym poziomie kierowany jest do wszystkich korzystających z naszych usług pacjentów, a szczególnie tych pochodzących z okolic Krasnegostawu, Lublina, Chełma i Zamościa.
Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi typami poradni medycznych dostępnych w Klinice ProfMed i usługami, które oferują.
Położnictwo
Badanie cytologiczne polega na pobraniu komórek z powierzchni tarczy szyjki macicy i z kanału macicy szyjki macicy. Procedura jest bezbolesna. Materiał jest pobierany przy pomocy specjalnej jednorazowej szczoteczki.
Kolposkopia jest badaniem polegającym na oglądaniu szyjki macicy, pochwy i sromu przy pomocy urządzenia optycznego- kolposkopu. Kolposkop umożliwia uzyskanie przestrzennego obrazu powierzchni ocenianych narządów, przy zastosowaniu odpowiedniego powiększenia, oświetlenia i różnych metod kontrastowania. W trakcie badania używa się różnych barwników i filtrów które poprawiają trafność oceny badanej zmiany. Badanie kolposkopowe ułatwia rozpoznawanie chorób szyjki macicy, pochwy i sromu , zwłaszcza zmian przednowotworowych oraz wczesnonowotworowych. Dokładność badania jest bardzo wysoka wynosi od 79-97% . Badanie jest bezbolesne.
Badanie na obecność wirusa HPV polega na pobraniu materiału komórkowego z tarczy szyjki macicy przy pomocy szczoteczki, która umieszczana jest w specjalnym utrwalającym medium. Pobrany materiał przesyłany jest do laboratorium. Badanie jest bezbolesne. Badanie to pomaga ustalić czy pacjent jest nosicielem wirusa HPV.
Szczepienie przeciwko wirusowi HPV wykonywane jest czterowalentną szczepionką. Szczepionka podawana jest podskórnie w okolicę ramienia. Do szczepienia nie jest wymagana ocena stanu zdrowia.
Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Materiał pobierany jest przy pomocy specjalnego przyrządu do biopsji. Pacjentka po zabiegu i krótkim odpoczynku idzie do domu. Pobrany materiał zawsze jest wysyłany na badanie histopatologiczne.
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania pacjentki.
Nie jest wymagana. Jeżeli pacjentka stosuje leki zmniejszające krzepnięcie krwi badanie układu krzepnięcia: PT, APTT, INR
Zabieg wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym, trwa kilka, kilkanaście minut.
Obowiązują ogólne zasady higieny. Kontrola za 7 dni.
Przyczyną powstawania kłykcin jest zakażenie wirusem HPV (Human papilloma virus). Istnieją różne sposoby leczenia kłykcin kończystych: farmakologicznie, krioterapia, elektrokoagulacja, laseroterapia. Rodzaj terapii ustalany jest indywidualnie.
Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym z użyciem lasera lub pętli elektrochirurgicznej albo urządzenia do kriochirurgii. Zmiany odcina się u podstawy, tuż przy skórze. Pobrany materiał badany jest histopatologicznie.
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania pacjentki.
Wcześniejsza konsultacja celem kwalifikacji do zabiegu.
Zabieg trwa kilka do kilkudziesięciu minut zależnie od ilości zmian.
Kontrola po upływie 7 dni.
Zabieg wykonany jest w znieczuleniu miejscowym (może być wykonany w znieczuleniu dożylnym). Polega na usunięciu fragmentu wargi sromowej mniejszej z następowym zeszyciem. Zabieg może być wykonany laserem CO2. Zabieg jest wykonywany zwykle w I-ej fazie cyklu miesięcznego.
Nie jest konieczne przygotowanie. Ewentualnie depilacja.
W przypadku znieczulenia dożylnego: badania podstawowe, morfologia, układ krzepnięcia, posiew bakteriologiczny z pochwy.
Zależnie od planowanego zakresu zabiegu, zwykle nie przekracza godziny.
Pacjentka może stosować zimne okłady na srom razem z lekami przeciwbólowymi doustnie i miejscowo. Zalecamy stosowanie środków do higieny intymnej. Wizyta kontrolna zwykle po 7 dniach, lecz może być wyznaczona wcześniej. Współżycie seksualne po okresie około 3 tygodni.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, może być wykonany w znieczuleniu dożylnym. Polega na rewitalizacji sromu, blizn z pomocą lasera CO2, zabiegów mezoterapii, osocza bogatopłytkowego i kwasu hialuronowego.
Nie jest konieczne przygotowanie.
W przypadku znieczulenia dożylnego- badania podstawowe: morfologia, układ krzepnięcia, posiew bakteriologiczny z pochwy.
Zależnie od planowanego zakresu zabiegu, zwykle nie przekracza godziny.
Po zabiegu mogą wystąpić objawy takie jak niewielki świąd, pieczenie. Objawy te związane są z procesem gojenia. Można stosować chłodne okłady, żele znieczulające – objawy są przejściowe.
Gruczoł Bartholina znajduje się w wargach sromowych większych. Gruczoł ten produkuje śluz, który nawilża okolicę przedsionka pochwy. Gruczoł w wyniku infekcji może ulec zakażeniu, objawia się to bólem i powiększeniem gruczołu.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega na przecięciu ropnia i następnie obszyciu brzegów rany, ma to na celu uniemożliwienie „ponownego zamknięcia" ropnia. Zabieg daje natychmiastowe ustąpienie bólu. Z wydzieliny ropnej pobiera się posiew bakteriologiczny. Nie należy usuwać całego gruczołu ponieważ jego brak upośledza funkcję narządów płciowych.
Nie wymaga przygotowania, zabieg zwykle wykonywany jest w trybie nagłym.
Zalecana diagnostyka przed zabiegiem nie jest wymagana.
Zabieg trwa kilkanaście do 30 minut. Po krótkim odpoczynku pacjentka może być iść do domu.
Kontrola w poradni ginekologicznej po 3 następnie 6 dniach. Zalecana podstawowa higiena osobista.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega na chirurgicznym przecięciu błony dziewiczej.
Nie wymaga przygotowania, zabieg zwykle wykonywany jest w pierwszej fazie cyklu miesięcznego.
Nie jest wymagana.
Zabieg trwa kilkanaście minut.
Wskazane stosowanie ogólnych zasad higieny. Kontrola po 7 dniach.
Zabieg najczęściej wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Polega na odpreparowaniu części skóry krocza i śluzówki przedsionka pochwy oraz takim zeszyciu, które przywraca prawidłowe warunki anatomiczne krocza.
Nie wymaga przygotowania, zabieg zwykle wykonywany jest w pierwszej fazie cyklu miesięcznego.
Nie jest wymagana.
Zabieg trwa około 30 min.
Wskazane stosowanie ogólnych zasad higieny. Kontrola po 7 dniach.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Czasami wymagane jest założenie szwów.
Nie wymaga przygotowania, zabieg zwykle wykonywany jest w pierwszej fazie cyklu miesięcznego.
Konsultacja ginekologiczna celem określenia zakresu zabiegu.
Zabieg trwa około kilkunastu minut.
Wskazane stosowanie ogólnych zasad higieny. Kontrola po 7 dniach.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.
Nie wymaga przygotowania, zabieg zwykle wykonywany jest w pierwszej fazie cyklu miesięcznego.
Badanie czystości pochwy.
Zabieg trwa około kilkunastu minut.
Wskazane stosowanie ogólnych zasad higieny. Kontrola po 7 dniach.
Zabieg jest bezbolesny. Polega na zastosowaniu lasera CO2 (Monalisa Touch), który oddziałuje na ścianki pochwy. Kontrolowana energia lasera dostarczana do kanału pochwy oraz obszaru wejścia do pochwy powoduje aktywację tkanki i zawartego w niej kolagenu. Aktywacja powoduje obkurczanie się kolagenu. W tkance włókna kolagenu robią się krótsze i grubsze co powoduje kurczenie i zmniejszanie się naświetlanej błony śluzowej pochwy. Poza chwilowym obkurczaniem błony śluzowej pochwy, rozpoczyna się proces remodelowania kolagenu i neokolagenezy - leczona błona śluzowa pochwy jest wzbogacona o nowy kolagen staje się młodsza, bardziej napięta i bardziej elastyczna, a to powoduje zmniejszenie wiotkości pochwy oraz niwelowanie skutków zespołu rozluźnienia pochwy.
Zabieg zapobiega również możliwości pojawienia się wysiłkowego nietrzymania moczu. Poprawie ulegają doznania w trakcie stosunku, polepsza się jakość i komfort życia.
Nie wymaga przygotowania, zabieg zwykle wykonywany jest w pierwszej fazie cyklu miesięcznego.
Konsultacja ginekologiczna. Badanie cytologiczne szyjki macicy.
Zabieg trwa około 40 minut.
Wskazane stosowanie ogólnych zasad higieny. Zimne okłady. Kontrola po 7 dniach. Pełny efekt terapeutyczny po 4 tygodniach. W niektórych zaawansowanych przypadkach konieczne jest wykonanie zabiegu powtórnego.
Zabieg jest bezbolesny. Polega na zastosowaniu lasera CO2 (Monalisa Touch), który oddziałuje na ścianki pochwy. Kontrolowana energia lasera dostarczana do kanału pochwy oraz obszaru wejścia do pochwy powoduje aktywację fibroblastów do produkcji kolagenu elastyny i kwasu hialuronowego. Laser powoduje obkurczanie się kolagenu. W tkance włókna kolagenu robią się krótsze i grubsze co powoduje kurczenie i zmniejszanie się naświetlanej błony śluzowej pochwy. Poza chwilowym obkurczaniem błony śluzowej pochwy, rozpoczyna się proces remodelowania kolagenu i neokolagenezy - leczona błona śluzowa pochwy jest wzbogacona o nowy kolagen i staje się bardziej wytrzymała, bardziej napięta i bardziej elastyczna, a to powoduje zmniejszenie wiotkości pochwy oraz niwelowanie skutków nietrzymania moczu. Poprawie ulegają doznania w trakcie stosunku, polepsza się jakość i komfort życia.
Nie wymaga przygotowania.
Kwalifikacja ginekologiczno-urologiczna.
Zabieg trwa około 30 minut.
Wskazane stosowanie ogólnych zasad higieny. Kontrola po 7 dniach. Pełny efekt terapeutyczny po 4 tygodniach. W niektórych zaawansowanych przypadkach konieczne jest wykonanie zabiegu powtórnego.
Badanie wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym (żel znieczulający) możliwe jest znieczulenie dożylne na życzenie pacjenta. Po odkażeniu wprowadza się do cewki cystoskop, przez który wypełnia się pęcherz moczowy płynem. Następnie operator ogląda cewkę moczową, szyję pęcherza moczowego, ujścia moczowodów, pęcherz moczowy. Pod kontrolą wzroku podaje Botox do ściany pęcherza moczowego.
Nie ma szczególnych zaleceń dotyczących przygotowania do badania cystoskopowego. U pacjentów ze zwiększonym ryzykiem infekcji podaje się profilaktycznie antybiotyk.
USG układu moczowego, posiew moczu (opcja), badanie urodynamiczne.
Zabieg trwa ok. 10 min
Wizyta w poradni urologicznej w 7 dobie po zabiegu. Leki odkażające układ moczowy.
Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu dożylnym (może być wykonany bez znieczulenia) Połączony jest z badaniem histeroskopowym celem ustalenia miejsca przyczepu polipa i ewentualnych zmian w kanale szyjki macicy i jamie macicy. Histeroskop wprowadzany jest do jamy macicy. Po przeprowadzeniu inspekcji jamy macicy i kanału szyjki usuwany jest polip u jego nasady. Pobrany materiał wysyłany jest na badanie hispatologiczne.
Nie należy jeść i pić przez 6 godzin przed zabiegiem.
Należy posiadać aktualny wynik badania cytologicznego.
Badania laboratoryjne -morfologia, układ krzepnięcia.
Zaświadczenie o szczepieniu na WZW.
Zabieg trwa ok. 10 minut, lecz ze względu na przygotowanie i czas odpoczynku po znieczuleniu należy zarezerwować ok. 1 godziny.
Wskazane stosowanie ogólnych zasad higieny.
Kontrola po 7 dniach.
Zabieg jest wykonywany z użyciem kolposkopu, nie wymagane jest żadne znieczulenie (możliwe na prośbę Pacjentki). Po pobraniu wycinków z tarczy szyjki macicy wykonuje się wyłyżeczkowanie kanału szyjki macicy.
Nie wymaga przygotowania. Zabieg wykonywany jest w I-szej fazie cyklu.
Zabieg wykonuje się na podstawie badania cytologicznego i kolposkopowego, które wskazuje miejsce biopsji (wycinki celowane).
Zabieg trwa około 10 minut.
Po zabiegu może utrzymywać się plamienie z pochwy do kilku dni.
Zabieg wykonywany jest na podstawie nieprawidłowego badania cytologicznego. Polega na wyłyżeczkowaniu kanału szyjki macicy. Nie wymaga znieczulenia.
Nie wymaga przygotowania. Zabieg wykonywany jest w I-szej fazie cyklu.
Zabieg wykonuje się na podstawie badania cytologicznego i/lub kolposkopowego lub ultrasonograficznego.
Zabieg trwa około 10 minut.
Po zabiegu może utrzymywać się plamienie z pochwy do kilku dni.
Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Ektopia gruczołowa oznacza obecność nabłonka gruczołowego na tarczy części pochwowej.
Zmiany typu CIN I NIE MUSZĄ BYĆ LECZONE.
Jednak zmiany typu CIN II i III wymagają postępowania leczniczego. Ektopie, którym towarzyszą uporczywe stany zapalne, krwawienia wymagają usunięcia. Endometrioza jest to obecność endometrium (błony śluzowej jamy macicy) na szyjce. Leczenie tych zmian polega na ich usunięciu za pomocą kriokoagulacji (zamrażania), laseroterapii (niszczenie komórek gruczołowych wiązką lasera) lub elektrokoagulacji. Zabieg rekomendowany LEEP/LLETZ.
Nie wymaga przygotowania. Zabieg wykonywany jest w I-szej fazie cyklu.
Badanie cytologiczne szyjki macicy. Kolposkopia.
Zabieg trwa kilkanaście minut.
Po zabiegu mogą utrzymywać się wodniste upławy i plamienia trwające do kilkunastu dni. Kontrola po 7 dniach
Zabieg LEEP / LLETZ polega na usunięciu pętlą elektryczną stożka szyjki macicy. Zabieg może być wykonany nożem chirurgicznym. Znieczulenie miejscowe.
Nie wymaga przygotowania. Zabieg wykonywany jest w I-szej fazie cyklu. Badanie czystości pochwy.
Badanie cytologiczne szyjki macicy. Kolposkopia. Badanie histopatologiczne.
Zabieg trwa kilkanaście minut.
Po zabiegu mogą utrzymywać się wodniste upławy i plamienia trwające do kilkunastu dni. Kontrola po 7 dniach.
Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym. Polega na odcięciu fragmentu szyjki macicy długości ok. 1,5 – 2 cm. Czasami konieczne jest założenie szwów.
Nie wymaga przygotowania. Zabieg wykonywany jest w I-szej fazie cyklu.
Badanie histopatologiczne, badanie czystości pochwy.
Jeżeli zabieg wykonywany jest z powodu wydłużenia szyjki macicy wystarczające jest badanie cytologiczne.
Zabieg trwa kilkanaście minut.
Po zabiegu mogą utrzymywać się wodniste upławy i plamienia trwające do kilkunastu dni. Kontrola po 7 dniach.
Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym. Polega na odtworzeniu prawidłowych warunków anatomicznych szyjki macicy.
Zabieg nie wymaga przygotowania. Wykonywany jest w I-szej fazie cyklu.
Badanie czystości pochwy. Aktualne badanie cytologiczne.
Zabieg trwa kilkanaście minut.
Po zabiegu może utrzymywać się plamienie z pochwy do kilku dni. Kontrola po 7 dniach.
Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu dożylnym. Jest to zabieg diagnostyczno – leczniczy, polega na wyłyżeczkowaniu jamy macicy.
Pacjentka powinna być na czczo przez 6 godzin przed zabiegiem.
USG dopochwowe, morfologia, układ krzepnięcia.
Zabieg trwa kilkanaście minut.
Po zabiegu może utrzymywać się plamienie z pochwy do kilku dni. Kontrola po 7 dniach.
Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu dożylnym. Połączony jest z badaniem histeroskopowym celem ustalenia miejsca przyczepu mięśniaka i ewentualnych zmian w kanale i jamie macicy. Histeroskop wprowadzany jest do macicy. Po przeprowadzeniu inspekcji jamy macicy i kanału szyjki usuwany jest mięśniak. Pobrany materiał wysyłany jest na badanie hispatologiczne.
Pacjentka powinna być na czczo przez 6 godzin przed zabiegiem.
Badanie USG narządu rodnego. Morfologia, układ krzepnięcia.
Zabieg trwa ok. 10 minut, lecz ze względu na przygotowanie i czas odpoczynku po znieczuleniu należy zarezerwować ok. 1 godziny
Po zabiegu może utrzymywać się plamienie z pochwy do kilku dni. Kontrola po 7 dniach.
Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu dożylnym. (może być wykonany bez znieczulenia) Histeroskop wprowadzany jest do jamy macicy. Po przeprowadzeniu inspekcji jamy macicy i kanału szyjki jeżeli jest to konieczne pobierana jest biopsja znalezionych zmian . Pobrany materiał wysyłany jest na badanie hispatologiczne.
Pacjentka powinna być na czczo przez 6 godzin przed zabiegiem.
Należy posiadać aktualny wynik badania cytologicznego.
Zabieg trwa ok. 10 minut, lecz ze względu na przygotowanie i czas odpoczynku po znieczuleniu należy zarezerwować ok. 1 godziny
Po zabiegu może utrzymywać się plamienie z pochwy do kilku dni. Kontrola po 7 dniach.
Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu dożylnym, (może być wykonany bez znieczulenia). Histeroskop wprowadzany jest do jamy macicy. Po przeprowadzeniu inspekcji jamy macicy i kanału szyjki usuwane jest ciało obce(wkładka).
Pacjentka powinna być na czczo przez 6 godzin przed zabiegiem.
Potwierdzona badaniem USG obecność wkładki domacicznej w macicy. Należy posiadać aktualny wynik badania cytologicznego. CRP.
Zabieg trwa ok. 10 minut, lecz ze względu na przygotowanie i czas odpoczynku po znieczuleniu należy zarezerwować ok. 1 godziny.
Po zabiegu może utrzymywać się plamienie z pochwy do kilku dni. Kontrola po 7 dniach.
Histeroskopię wykonuje się w znieczuleniu dożylnym. Zabieg polega na wprowadzeniu do jamy macicy histeroskopu, którym usuwa się polipa lub mięśniaka podśluzówkowego z jamy macicy. Uzyskany materiał wysyła się na badanie histopatologiczne. W przypadku gdy mięśniak częściowo znajduje się w ścianie macicy i nie można go usunąć całkowicie konieczne jest powtórzenie zabiegu za 2-3 miesiące (po badaniu USG) celem ostatecznego usunięcia mięśniaka.
Pacjentka powinna być na czczo przez 6 godzin przed zabiegiem.
Badanie USG przezpochwowe potwierdzające obecność polipa/mięśniaka w macicy. Należy posiadać aktualny wynik badania cytologicznego. U osób cierpiących na inne dolegliwości, wskazana wcześniejsza konsultacja i określenie ewentualnych badań dodatkowych.
Zabieg trwa ok. 20 minut, lecz ze względu na przygotowanie i czas odpoczynku po znieczuleniu należy zarezerwować ok. 1-1,5 godziny
Po zabiegu może utrzymywać się trwające do 7 dni plamienie z pochwy. Obowiązują ogólne zasady higieny. Po ustąpieniu plamienia możliwe podjęcie współżycia seksualnego.
Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu dożylnym. Histeroskop wprowadzany jest do jamy macicy. Po przeprowadzeniu inspekcji jamy macicy i kanału szyjki usuwane są zrosty.
Pacjentka powinna być na czczo przez 6 godzin przed zabiegiem.
Badanie USG lub HSG nasuwające podejrzenie obecności zrostów w macicy. Należy posiadać aktualny wynik badania cytologicznego.
Zabieg trwa ok. 20 minut, lecz ze względu na przygotowanie i czas odpoczynku po znieczuleniu należy zarezerwować ok. 1-1,5 godziny.
Po zabiegu może utrzymywać się plamienie z pochwy do kilku dni. Kontrola po 7 dniach.
Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu dożylnym. Histeroskop wprowadzany jest do jamy macicy. Po przeprowadzeniu inspekcji jamy macicy i kanału szyjki usuwana jest przegroda.
Pacjentka powinna być na czczo przez 6 godzin przed zabiegiem.
Badanie USG lub HSG nasuwające podejrzenie obecności przegrody w macicy. Należy posiadać aktualny wynik badania cytologicznego.
Zabieg trwa ok. 20 minut, lecz ze względu na przygotowanie i czas odpoczynku po znieczuleniu należy zarezerwować ok. 1-1,5 godziny.
Po zabiegu może utrzymywać się plamienie z pochwy do kilku dni. Kontrola po 7 dniach.
Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu dożylnym. Histeroskop wprowadzany jest do jamy macicy. Po przeprowadzeniu inspekcji jamy macicy i kanału szyjki wykonywany jest zabieg ablacji endometrium.
Pacjentka powinna być na czczo przez 6 godzin przed zabiegiem.
Należy posiadać aktualny wynik badania cytologicznego oraz wynik biopsji endometrium- celem wykluczeniem rozrostu nowotworowego błony śluzowej macicy. U osób cierpiących na inne dolegliwości, wskazana wcześniejsza konsultacja i określenie ewentualnych badań dodatkowych.
Zabieg trwa ok. 20 minut, lecz ze względu na przygotowanie i czas odpoczynku po znieczuleniu należy zarezerwować ok. 1-1,5 godziny
Po zabiegu może utrzymywać się plamienie z pochwy do kilku dni. Kontrola po 7 dniach.
Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu dożylnym. Histeroskop wprowadzany jest do jamy macicy. Po przeprowadzeniu inspekcji jamy macicy i kanału szyjki wykonywany jest zabieg biopsji endometrium. Pobrany materiał badany jest histopatologicznie.
Pacjentka powinna być na czczo przez 6 godzin przed zabiegiem.
Należy posiadać aktualny wynik badania cytologicznego. U osób cierpiących na inne dolegliwości, wskazana wcześniejsza konsultacja i określenie ewentualnych badań dodatkowych.
Zabieg trwa ok. 20 minut, lecz ze względu na przygotowanie i czas odpoczynku po znieczuleniu należy zarezerwować ok. 1-1,5 godziny
Po zabiegu może utrzymywać się plamienie z pochwy do kilku dni. Kontrola po 7 dniach.
Zabieg najczęściej wykonywany jest bez znieczulenia. Wkładkę wewnątrzmaciczną najlepiej zakładać tuż po zakończeniu krwawienia miesięcznego; korzystając z załączonego aplikatora wkłada się ją przez kanał szyjki do jamy macicy. Po założeniu sprawdza się prawidłowość ułożenia wkładki w badaniu USG.
Brak wymagań.
Prawidłowy wynik badania cytologicznego. USG
Zabieg trwa kilka minut.
Kontrola po 4 tyg.
Ognisko endometriozy w bliźnie zlokalizowane jest najczęściej w tkance podskórnej i w powięzi w postaci guzka. Skórę nad ogniskiem nacina się na długości ok.3-4 cm. Po zlokalizowaniu guzka wycina się go. Następnie tkankę podskórną i skórę zeszywa się. Uzyskany materiał wysyłany jest do badania histopatologicznego.
Ważne, aby u pacjentek miesiączkujących zabieg wykonany był w pierwszej fazie cyklu, zaraz po zakończeniu krwawienia.
Badanie ginekologiczne i ultrasonograficzne narządu rodnego oraz powłok brzusznych. W przypadku innych schorzeń wcześniejsza konsultacja określająca stan pacjentki i ewentualne badania dodatkowe.
Zabieg trwa ok. 20-30 min
Wizyta w poradni w 7 dobie po zabiegu.
Głównym wskazaniem do cystoskopii jest rozpoznanie chorób dolnych dróg moczowych takich jak:
Cystoskopia polega na oglądaniu cewki moczowej, szyi pęcherza moczowego oraz śluzówki pęcherza moczowego. Badanie wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym (żel znieczulający) możliwe jest znieczulenie dożylne na życzenie pacjenta. Po odkażeniu wprowadza się do cewki cystoskop przez który wypełnia się pęcherz moczowy płynem. Następnie operator ogląda cewkę moczową, szyję pęcherza moczowego, ujścia moczowodów, pęcherz moczowy.
Jeżeli zostaną stwierdzone zmiany, pobierany jest materiał na badanie histopatologiczne.
Nie ma szczególnych zaleceń dotyczących przygotowania do badania cystoskopowego. U pacjentów ze zwiększonym ryzykiem infekcji podaje się profilaktycznie antybiotyk.
USG, posiew moczu (opcja)
Zabieg trwa ok. 10 min
Wizyta w poradni w 7 dobie po zabiegu. Leki odkażające układ moczowy.
Zespół rozluźnienia pochwy to dolegliwość, która w szczególności dotyka kobiety po porodach, zwłaszcza wielokrotnych. Ciało kobiety ulega zmianom w przebiegu ciąży. Ciąże i porody wpływają na ciało kobiety nie tylko zewnętrznie, ale i wewnętrznie. Mięśnie stają się słabsze, skóra bardziej rozciągnięta. Dolegliwości te mogą pojawić się w okresie menopauzy w wyniku przemian zachodzących w ciele kobiety. W wyniku zmniejszenia ilości hormonów płciowych dochodzi do zmian zanikowych w obrębie narządu rodnego.
Dla wielu kobiet zespół rozluźnienia pochwy stanowi poważny problem w kontaktach intymnych, co może powodować spadek lub całkowitą utratę satysfakcji seksualnej. Zmiany w pochwie mogą być przyczyną nietrzymania moczu.
Częste objawy zespołu rozluźnienia pochwy to:
Spadek napięcia i rozluźnienie pochwy spowodowane:
Do niedawna problem luźnej pochwy mógł być rozwiązany tylko operacyjnie. Dziś można poprawić napięcie tkanek za pomocą zabiegu laserowego, bez konieczności poddawania się operacji, bez powikłań i okresu rekonwalescencji. Laserowy zabieg obkurczania pochwy powoduje zwiększenie napięcia tkanek. Błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta poprzez zwiększenie produkcji włókien kolagenowych.
Zabieg polega na zastosowaniu lasera CO2 Monalisa Touch, który oddziałuje na ścianki pochwy.
Kontrolowana energia lasera dostarczana do kanału pochwy oraz obszaru wejścia do pochwy powoduje aktywację fibroblastów do produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny.
Podgrzanie kolagenu powoduje obkurczanie się kolagenu w tkance, włókna kolagenu robią się krótsze i grubsze poprzez co następuje kurczenie i zmniejszanie się naświetlanej błony śluzowej pochwy.
Poza chwilowym obkurczaniem błony śluzowej pochwy, rozpoczynają się procesy remodelowania kolagenu i neokolagenezy - leczona błona śluzowa pochwy jest wzbogacona o nowy kolagen; wydaje się młodsza, bardziej napięta i bardziej elastyczna, a to powoduje zmniejszenie wiotkości pochwy oraz niwelowanie skutków zespołu rozluźnienia pochwy.
Zabieg zapobiega również możliwości pojawienia się wysiłkowego nietrzymania moczu. Poprawie ulegają doznania w trakcie stosunku, polepsza się jakość i komfort życia.
Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania, wskazana jest depilacja okolic intymnych.
Aktualne badanie cytologiczne.
Zabieg wykonuje się w trybie ambulatoryjnym czas trwania zabiegu wynosi od 15 do 30 minut.
Zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu. W razie potrzeby (zależnie od stopnia rozciągnięcia pochwy) zabieg można powtórzyć po ok. 4 tygodniach.
Efekt pojawia się po miesiącu i utrzymuje się przez lata lub do czasu następnego porodu, podczas którego może dojść do ponownego nadmiernego rozciągnięcia tkanek. Zabieg poprzez wzmocnienie pochwy może zminimalizować ryzyko zbyt nadmiernego rozciągnięcia tkanki poprzez co kolejny poród może wpłynąć mniej destrukcyjnie na ścian pochwy i zmniejszyć ryzyko wystąpienia zespołu rozluźnionej pochwy. Regularne ćwiczenie mięśni Kegla podtrzymuje efekt na dłużej.
Zabieg powinno stosować się wraz z hormonalną terapią menopauzalną - odpowiedni poziom hormonów spowoduje podtrzymanie efektu zabiegu.
Po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych obowiązków. Możliwe jest wystąpienie przesięku surowiczego, z tego względu zaleca się stosowanie podpasek do momentu, aż przesięk nie ustąpi. Po zabiegu zalecana jest wstrzemięźliwość seksualna przez okres 4 tygodni.
Cena uzależniona jest od ustalonego przez specjalistę planu leczenia i zależy od rodzaju oraz ilości zabiegów.
Procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Do liftingu pochwy zastosowanie mają nici liftingujące - Vaginal Narrower
Depilacja okolic intymnych.
Nie dotyczy
Zabieg trwa ok. 10 min
Kontrola ginekologiczna po 7 dniach. Abstynencja seksualna przez okres 4 tygodni.
Wypełnianie (modelowanie) warg sromowych polega na wstrzyknięciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego powodując ich powiększenie (uwypuklenie) w przypadku ich małej wielkości.
Modelowanie warg sromowych większych służy nie tylko estetyce okolic intymnych, ale również działa ochronnie na narządy głębiej położone ograniczając zakażenia, podrażnienia, otarcia.
Działanie kwasu hialuronowego dodatkowo nawadnia skórę i śluzówki, stymuluje fibroblasty do produkcji młodego kolagenu, przez co odmładza leczoną okolicę.
Działa zarówno w sytuacjach problemów zmian anatomicznych, jak i problemów związanych ze zmianą wagi, zmniejszeniem objętości komórek tłuszczowych w okolicach intymnych oraz zmian zachodzących z wiekiem czy po przebytych chorobach.
Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu Desirial na bazie kwasu hialuronowego za pomocą kaniuli w wargi sromowe większe rozprowadzając go po powierzchni objętej zabiegiem.
Zabieg jest bezbolesny. Lekarz dezynfekuje i znieczula miejscowo powierzchnię zabiegową. Przed zabiegiem pacjentka proszona jest o depilację okolic intymnych. Zabieg trwa około 30 minut.
Depilacja okolic intymnych.
Nie jest wymagana.
Zabieg trwa ok. 10 min.
Efekty zwiększenia objętości warg sromowych większych, zmiany ich kształtu oraz napięcia skóry leczonej okolicy widoczne są po pierwszym tygodniu od wstrzyknięcia preparatu i utrzymują się do 2 lat.
Decyzja należy do specjalisty. Zalecane jest stosowanie jedynego zarejestrowanego do stosowania w okolicach intymnych preparatu DESIRIAL.
Desirial to pierwsza na świecie linia resorbowalnych implantów na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego produkowanego z zastosowaniem opatentowanej technologii IPN-Like i dodatkiem antyoksydantu do stosowania w celu nawilżenia okolic intymnych, rewitalizacji warg sromowych większych, przywrócenia elastyczności jak również zwiększeniu ich objętości. Kwas hialuronowy zawarty w preparacie Desirial wzbogacony został o naturalny antyoksydant -mannitol, który dodatkowo chroni go i przedłuża jego działanie.
Po ustąpieniu znieczulenia może być odczuwany dyskomfort w postaci niewielkiego bólu. Nie ma żadnych specjalnych ograniczeń ani zaleceń po zabiegu. Pacjentka wraca do swoich codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu.
Ilość preparatu dostosowywana jest w zależności od objętości wypełnienia warg sromowych większych. Zwykle podaje się po 1 ml na każdą stronę okolicy zabiegowej.
Z wiekiem okolice intymne ulegają procesowi starzenia. Kobiety mające problemy z elastycznością oraz suchością skóry i śluzówki w okolicach intymnych mogą poddać się zabiegowi rewitalizującemu, który polega na nawilżeniu oraz napięciu skóry okolic intymnych.
Nawilżona skóra okolic intymnych staje się bardziej elastyczna, odporna na uszkodzenia i otarcia.
W celu rewitalizacji warg sromowych stosuje się
Proces prowadzi do zwiększenia elastyczności tkanek warg sromowych, a także powoduje kurczenie się i remodelowanie warg sromowych. Miejscowe podanie preparatów w okolice wejścia do pochwy pomaga zwiększyć przepływ krwi i pobudzić unerwienie tkanek, co wzmaga długoterminową satysfakcję seksualną pacjentek.
Leczenie nigdy nie łączy się z bólem ani dyskomfortem.
Leczenie poprawia satysfakcję seksualną.
Depilacja okolic intymnych.
Nie wymagana.
Zabieg wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym przewidywany czas zabiegu ok. 40 – 60 min.
Przestrzeganie zasad higieny osobistej.
Koszt zabiegu uzależniony jest od ilości podanych ampułek danego preparatu do mezoterapii.
Lipoliza iniekcyjna polega na modelowaniu okolicy intymnej poprzez zmniejszenie nadmiaru tkanki tłuszczowej wzgórka łonowego metodą mezoterapii.
Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu zawierającego fosfatydylocholinę i/lub deoxycholinę w okolice zabiegowe co powoduje rozpad komórek tłuszczowych. Zaleca się wykonanie 2-4 zabiegów, z przerwą pomiędzy nimi trwającą około 4-6 tygodni. Ponad 80% pacjentów jest zadowolonych z efektów po 2 zabiegach.
Zabieg jest bezbolesny.
Lekarz dezynfekuje i znieczula miejscowo okolice wzgórka.
Depilacja okolic intymnych.
Próby wątrobowe, próby nerkowe, układ krzepnięcia.
Zabieg trwa kilkanaście minut.
Po zabiegu mogą wystąpić małe siniaki, zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie. Dolegliwości zazwyczaj ustępują w ciągu 4-5 dni.
Koszt zabiegu uzależniony jest od ilości podanych ampułek preparatu. Zwykle podaje się po 1 – 2 ampułki na okolicę wzgórka łonowego.
Okolica intymna (m.in. wargi sromowe) jest miejscem w którym może występować nadmierne występowanie melaniny. Ciemniejszy kolor tej okolicy to najczęściej cecha dziedziczna. Okolica ta jest również podatna na powstawanie przebarwień. Problem ciemniejszej okolicy intymnej może powodować skrępowanie podczas zbliżeń z partnerem.
Zabieg wybielania warg sromowych i okolicy intymnej obywa się przy użyciu Lasera. Procedura zabiegowa polega na naświetleniu okolicy zabiegowej wiązką laserową. Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu powierzchniowym wykorzystującym krem znieczulający oraz nawiew mroźnego powietrza.
Depilacja okolic intymnych.
Badanie w kierunku opryszczki (P/C HSV 1, HSV 2)
Zabieg powoduje rozjaśnienie skóry warg sromowych i/lub okolicy intymnej. Dodatkowo zabieg daje efekt odmłodzenia i ujędrnienia skóry danej okolicy.
Od kilku do kilkudziesięciu minut. Należy doliczyć czas na znieczulenie.
Po zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort w postaci podrażnienia i zaczerwieniania.
Okolicę zabiegową powinno się intensywnie nawilżać przez okres kilku dniu. Zaleca się powstrzymanie od stosunków seksualnych aż do momentu wygojenia.
Koszt uzależniony jest od ilości wykonywanych zabiegów. Zwykle wystarcza 1 zabieg. W niektórych przypadkach 2-3 zabiegi.
Zbyt duże lub niesymetryczne wargi sromowe są nieestetyczne oraz mogą być przyczyną dolegliwości związanych z codziennym funkcjonowaniem (noszenie bielizny, stringów, stroju kąpielowego), aktywnością seksualną, jak również uprawianiem niektórych sportów np. jazda konna, jazda na rowerze.
Przyczyną powstawania deformacji warg sromowych mogą być uwarunkowania genetyczne, uszkodzenia powstające na skutek porodów naturalnych, jak również mogą być związane z naturalnym, procesem starzenia się tej okolicy ciała.
Nieprawidłowości wynikające ze złej anatomii warg sromowych wpływają często na pogorszenie stanu psychicznego pacjentki, jej odczucia seksualne oraz jakość życia.
Zabieg labioplastyki polega na zmniejszeniu warg sromowych większych lub mniejszych a także ich modelowaniu metodą cięcia chirurgicznego lub przy użyciu lasera.
Przed zabiegiem lekarz znieczula obszar zabiegowy kremem znieczulającym oraz lidokainą poprzez znieczulenie nasiękowe. Dodatkowo można zastosować znieczulenie poprzez nawiew mroźnego powietrza.
Nadmiar tkanki wargi sromowej obcinana jest laserowo lub skalpelem. Preferowana jest metoda laserowa poprzez fakt, ze dodatkowo następuje koagulacja tkanki minimalizując utratę krwi, a zabieg staje się mniej inwazyjny.
Depilacja okolic intymnych.
Badanie w kierunku opryszczki (P/C HSV 1, HSV 2)
Od kilku do kilkudziesięciu minut.
Zabieg labioplastyki powoduje zmianę wielkości, kształtu oraz wyglądu warg sromowych. Wzrasta komfort życia pacjentki. Znacznej poprawie ulega życie seksualne.
Po zabiegu labioplastyki występuje opuchlizna oraz ból okolicy zabiegowej podobny do bólu gojenia się rany pooperacyjnej. Nie wskazane jest pożycie seksualne przez okres 4-6 tygodni oraz intensywny wysiłek fizyczny.
Koszt zależy od metody wykonywanego zabiegu. Zaleca się zastosowanie metody laserowej.
Krocze to obszar intymnej części ciała, zlokalizowany pomiędzy sromem, a odbytem.
Perineoplastyka to zabieg, którego celem jest odbudowa, odmłodzenie i odnowienie struktury krocza, która często ulega uszkodzeniu na skutek przebytych porodów, urazów fizycznych lub na skutek postępującego starzenia się tej okolicy. Starzenie się okolicy intymnej może stanowić u kobiet duży dyskomfort w kontaktach seksualnych. Może być powodem skrępowania, zmniejszenia satysfakcji seksualnej oraz spadku komfortu i jakości życia.
• infekcje i uszkodzenia w okolicy zabiegowej
Zabieg perineoplastyki wykonywany jest przy użyciu lasera Monalisa Touch. Poprzez laseroterapię okolicy zabiegowej dochodzi do pobudzania wytwarzania nowego kolagenu i elastyny, poprzez co uzyskuje się ujędrnienie i napięcie struktury skóry oraz zmniejszenie rozstępów okolicy sromu i krocza.
Poprawie ulega również koloryt skóry w okolicy zabiegowej. Znacznej poprawie mogą ulec kontakty seksualne.
Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym wykorzystującym krem znieczulający oraz nawiew mroźnego powietrza. Zabieg trwa kilkanaście minut.
Aby uzyskać zadawalające efekty, zabieg należy wykonać w serii, tj. 1-3 zabiegów w odstępie miesięcznym.
Depilacja okolic intymnych.
Badanie w kierunku opryszczki (P/C HSV 1, HSV 2)
Zabieg trwa kilkanaście minut, lecz należy doliczyć 40-50 min na znieczulenie.
Po zabiegu odczuwalne jest uczucie ciepła i pieczenia okolicy zabiegowej, które może narastać do 2-3 godzin. W celu zniesienia dyskomfortu pieczenia zaleca się stosowanie zimnych okładów.
Koszt zależy od ilości wykonywanych zabiegów. Zwykle 1-2 zabiegi są wystarczające do uzyskania efektu.
Punkt G (z ang. G-Spot) potencjalnie znajduje się na przedniej ścianie pochwy. Punkt G uważany jest za jedną z najbardziej erogennych stref ciała kobiety. Głównym celem zabiegu powiększania Punktu G jest intensyfikacja doznań seksualnych związanych ze stosunkiem płciowym.
Powiększanie punktu G jest nowoczesną, niechirurgiczną metodą, której celem jest powiększenie, uwydatnienie i ujędrnienie punktu poprzez wstrzyknięcie preparatu kwasu hialuronowego.
Sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg jest skierowany do kobiet zadowolonych ze swojego życia intymnego ale pragnących wzmocnić przeżywanie kontaktów intymnych, jak również do kobiet niezadowolonych ze swojego życia seksualnego i całkowitego braku orgazmu pochwowego.
Nie wymaga szczególnego przygotowania.
Badanie czystości pochwy, USG narządu rodnego.
Trwa kilkanaście sekund, a wizyta w gabinecie nie przekracza 30 minut.
Ok. 90% kobiet po zabiegu odczuwa znaczne wzmożenie przyjemności seksualnej. Efekty utrzymują się ponad 4 miesiące, jednak należy zaznaczyć, że różnią się wśród pacjentek.
Już w 4 godziny po zabiegu kobieta może prowadzić normalną aktywność seksualną, często już o zwiększonej intensywności.
Ustalana indywidualnie po konsultacji i kwalifikacji
Zespół rozluźnienia pochwy to dolegliwość, która w szczególności dotyka kobiety po porodach, zwłaszcza wielokrotnych. Ciało kobiety ulega zmianom w przebiegu ciąży. Poród powoduje nadmierne rozciągniecie ścian pochwy co skutkuje zespołem rozluźnienia pochwy. Ciąże i porody wpływają na ciało kobiety nie tylko zewnętrznie, ale i wewnętrznie. Mięśnie stają się słabsze, skóra bardziej rozciągnięta. Dolegliwości te mogą pojawić się zaraz po porodzie lecz również w okresie menopauzy w wyniku przemian zachodzących w ciele kobiety. W wyniku zmniejszenia ilości hormonów płciowych dochodzi do zmian zanikowych w obrębie narządu rodnego.
Dla wielu kobiet zespół rozluźnienia pochwy stanowi poważny problem w kontaktach intymnych, co może powodować spadek lub całkowitą utratę satysfakcji seksualnej. Zmiany w pochwie mogą być przyczyną nietrzymania moczu Częste objawy zespołu rozluźnienia pochwy:
Do niedawna problem luźnej pochwy mógł być rozwiązany tylko operacyjnie. Dziś można poprawić napięcie tkanek za pomocą zabiegu laserowego, bez konieczności poddawania się operacji, bez powikłań i okresu rekonwalescencji. Laserowy zabieg obkurczania pochwy powoduje zwiększenie napięcia tkanek. Błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta poprzez zwiększenie produkcji włókien kolagenowych.
Zabieg polega na zastosowaniu lasera CO2 (Monalisa Touch), który oddziałuje na ścianki pochwy.
Kontrolowana energia lasera dostarczana do kanału pochwy oraz obszaru wejścia do pochwy powoduje aktywację fibroblastów do produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny.
Podgrzanie kolagenu powoduje obkurczanie się kolagenu w tkance; włókna kolagenu robią się krótsze i grubsze poprzez co następuje kurczenie i zmniejszanie się naświetlanej błony śluzowej pochwy.
Poza chwilowym obkurczaniem błony śluzowej pochwy, rozpoczynają się procesy remodelowania kolagenu i neokolagenezy - leczona błona śluzowa pochwy jest wzbogacona o nowy kolagen; wydaje się młodsza, bardziej napięta i bardziej elastyczna, a to powoduje zmniejszenie wiotkości pochwy oraz niwelowanie skutków zespołu rozluźnienia pochwy.
Zabieg zapobiega również możliwości pojawienia się wysiłkowego nietrzymania moczu. Poprawie ulegają doznania w trakcie stosunku, polepsza się jakość i komfort życia.
Nie wymaga specjalnego przygotowania zabieg jest wykonywany po zakończeniu laktacji.
Ocena ginekologiczna.
ok. 15 min
Wstrzemięźliwość seksualna przez okres 4 tyg.
Ustalana jest indywidualnie
Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest osłabieniem mięśni dna macicy (mięśni Kegla), które nie kurczą się prawidłowo i nie zaciskają cewki moczowej. Spowodowane może być również rozciągnięciem pochwy, czego efektem jest zmiana kąta nachylenia cewki moczowej. W efekcie dochodzi do bezwiednego wyciekania moczu. Do mimowolnego wyciekania moczu dochodzi jedynie w sytuacjach podwyższonego ciśnienia wewnątrz jamy brzusznej, a zatem podczas śmiechu, kaszlu, kichania, a także podczas zwiększonego wysiłku fizycznego. W spoczynku nie obserwuje się nieprzyjemnych dolegliwości.
Problem jest bardzo częstym schorzeniem i dotyczy wielu kobiet po porodzie naturalnym lub po okresie menopauzy. Jest to grupa około 3 do 5 milionów pacjentek w Polsce. W grupie kobiet po trzydziestce odsetek ten może wzrastać do 30%, a po pięćdziesiątce – do prawie 60%.
Nie leczone nietrzymanie moczu prowadzi do znacznego ograniczenia komfortu życia z powodu nieprzyjemnego zapachu związanego z wyciekającym moczem oraz występowania powikłań takich jak: zapalenie układu moczowego, zapalenie dróg rodnych oraz wyprysków skóry krocza.
Rozpoznanie wysiłkowego nietrzymania moczu stawia się na podstawie charakterystycznego wywiadu chorobowego oraz po wykonaniu badań diagnostycznych. Do najczęściej wykonywanych zalicza się próbę Bonneya i testy podpaskowe, które umożliwiają obiektywną ocenę stopnia nietrzymania moczu oraz skuteczności leczenia farmakologicznego i fizjoterapii. Próba Bonneya, powszechnie stosowana w rozpoznawaniu wysiłkowego nietrzymania moczu, polega na wykonywaniu próby kaszlowej po uprzednim wypiciu 2 litrów płynu.
Wyciek moczu podczas wymuszonego kaszlu pozwala rozpoznać wysiłkowe nietrzymanie moczu. Leczenie uzależnione jest od stopnia zaawansowania objawów. Jedną z możliwości terapeutycznych jest laseroterapia lub nastrzykiwanie ścian pęcherza moczowego toksyną botulinową (BOTOX).
Zabieg polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy. Światło lasera wzmacnia ścianę pochwy, powięź wewnątrzmiedniczną oraz obszar ujścia cewki moczowej. Efektem jest stymulacja włókien kolagenowych śluzówki pochwy, obkurczenia tkanki, co powoduje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej prawidłowe funkcjonowanie.
Leczenie laserowe obejmuje dwie fazy:
Faza I. Tuż przed rozpoczęciem zabiegu laserowego pochwa pacjentki (przedsionek, wejście i kanał pochwy) zostaje dokładnie wymyta, po czym roztwór dezynfekujący zostaje delikatnie osuszony i usunięty z błony śluzowej. Następnym krokiem jest wprowadzenie do pochwy pacjentki specjalnie opracowanego wziernika laserowego, który służy jako system doprowadzania wiązki laserowej. Wziernik laserowy umożliwia dokładne naświetlanie przedniej ściany pochwy. Energia laserowa jest aplikowana wzdłuż przedniej ściany pochwy, podczas kilku przejść i odkładana sukcesywnie wzdłuż kanału pochwy, bez nadkładania, poprzez proste progresywne wysuwanie rękojeści lasera z wziernika lasera. Energia laserowa jest aplikowana i powoduje wytworzenie termalnego wpływu na tkanki błony śluzowej i powięź łonowo-szyjkową ściany pochwy, co powoduje skurcz kolagenu w śluzówce pochwy.
Faza II procedury jest przeprowadzana w obszarze przedsionka i wejścia do pochwy przy użyciu głowicy emitującej wiązki lasera na wprost. Aby uzyskać właściwy wpływ ciepła na kolagen, w obszarze leczonej błony śluzowej należy dokładnie pokryć cały obszar energią lasera.
Depilacja okolic intymnych.
Aktualne badanie cytologiczne, badanie czystości pochwy, USG narządu rodnego.
Zabieg trwa ok. 30 min.
Efektem zabiegu jest stopniowe uzyskanie kontroli nad czynnościami fizjologicznymi. Pełny efekt kształtuje się po upływie około miesiąca. Zazwyczaj wystarczający jest jeden zbieg. Jednakże w razie potrzeby możliwe jest powtórzenie zabiegu po upływie 4 tygodni.
Po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych obowiązków. Możliwe jest wystąpienie przesięku surowiczego, z tego względu zaleca się stosowanie podpasek do momentu, aż przesięk nie ustąpi. Po zabiegu zalecana jest ograniczenie stosunków seksualnych przez okres jednego miesiąca.
Zaleca się również regularne ćwiczenie mięśni Kegla. W przypadku kobiet po menopauzie stosowanie odpowiedniej terapii hormonalnej może przyczynić się do przedłużenia efektu zabiegu.
Cena uzależniona jest od ustalonego przez specjalistę planu leczenia i zależy od ilości zabiegów. Zwykle wystarczają 1-2 zabiegi laserowe.
Poradnia Kardiologiczna zajmuje się diagnostyką i terapią schorzeń i wad układu sercowo-naczyniowego, w tym:
- diagnostyka i leczenie chorób
- kwalifikacja do zabiegów operacyjnych
Lekarz przyjmuje dzieci w każdym wieku
SPECJALISTA ORTOPEDII I TRAUMATOLOGII NARZĄDU RUCHU
- diagnostyka i leczenie
SPECJALISTA UROLOG FEBU
Gabinet oferuje bezpłatne świadczenia zdrowotne w ramach umowy z NFZ dla pacjentek, które posiadają aktywną deklarację wyboru położnej POZ NZOZ ProfMed.
Zadania położnej obejmują edukację w zakresie planowania rodziny; opiekę w okresie ciąży, porodu i połogu; opiekę nad kobietą, noworodkiem i niemowlęciem do ukończenia drugiego miesiąca życia; opiekę w chorobach ginekologicznych oraz opiekę nad kobietą w każdym okresie jej życia.
W realizacji świadczeń opieki zdrowotnej położna poz współpracuje z lekarzem ginekologiem, lekarzem poz, pielęgniarką poz i przedstawicielami organizacji i instytucji działających na rzecz zdrowia.
Do zadań położnej należy również szereg działań w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki chorób. Jest to m.in.:
Położna obejmuje swoją opieką kobietę w czasie ciąży, porodu i połogu, noworodka i niemowlę do 2. miesiąca życia oraz kobiety ze schorzeniami ginekologicznymi. Przygotowuje kobiety do samoopieki i samopielęgnacji na każdym etapie życia, a także przygotowuje i wspiera całą rodzinę w opiece nad noworodkiem.
W zakresie opieki nad kobietą w ciąży, prowadzenia ciąży, a także opieki nad noworodkiem położna posiada szereg kompetencji. Może ona m.in. monitorować rozwój ciąży fizjologicznej, wykonywać badania położnicze u kobiet, monitorować przebieg połogu oraz rozwoju noworodka i niemowlęcia (do 2. miesiąca życia), obserwować i oceniać rozwój psychoruchowy noworodka i niemowlęcia oraz relację rodziny z noworodkiem, a także wykonywać pomiary u kobiety i noworodka. Do zadań położnej poz należy również przyjmowanie porodu nagłego w warunkach domowych, zabezpieczenie naciętego lub pękniętego krocza oraz udzielanie pomocy w okresie laktacji.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia do zadań położnej należy również:
Gabinet oferuje terapię:
Stosowane metody terapeutyczne:
Diagnozowanie i leczenie nadwagi i otyłości, długoterminowe plany żywienia.
Blog prowadzony przez Panią Patrycję: fitinaczej
Profil na Facebook ODżyw się świadomie